Jdete poprvé na terapii PSYCH-K?

PSYCH-K® vlastně není terapie jako taková. Pod slovem terapie se totiž nabízí to, že člověk řekne terapeutovi, co se mu v životě nepříjemného děje, a terapeut mu řekne, co má dělat.

Při sezení PSYCH-K® je to jiné. Partner (tedy člověk, který přichází na sezení) přijde s tím, co chce změnit, co ho trápí, a je to opět partner, který přijde i na to, co mu může pomoci.

Jsme totiž naučeni, že pomoc máme hledat venku. Zapomínáme na to, že my sami jsme tvůrcem své reality. Tedy pokud chceme žít spokojený a pohodový život, nemůžeme k tomu hledat návod venku, ale vně sebe sama. Díky PSYCH-K® se učíte nebo posilujete svou schopnost stát si sami za sebou. A to je jedna z věcí, která se mi na PSYCH-K® opravdu líbí.

Na začátku sezení si stanovíme záměr, se kterým přicházíte.
Např.
– Nechci, aby si se mnou ostatní dělali, co chtějí.
– Chci umět lépe komunikovat.
– Nejsem spokojen/á ve vztahu.
– Práce, kterou dělám, mě ubíjí, ale mám strach hledat si něco jiného.

Poté si povykládáme o tom, jak danou situaci chcete vnímat/prožívat jinak?“ Od toho se bude odvíjet vytváření vašich přesvědčení (resp. transformace stresu). Samozřejmě budu tam, abych vás svými otázkami dovedla k zamyšlení, jak co nejlépe chcete změnu vnímat. Mohu navrhovat různé obměny v daném přesvědčení, až dojdeme k přesvědčení, která s vámi budou rezonovat.

Následuje nastavení komunikace s vaším systémem. Ke komunikaci používáme svalový test na vaší paži. Budu se vás ptát otázky tipu: líbí x nelíbí, pravda x nepravda, ano x ne. Je důležité, abyste při všech mých dotazech vyvíjeli v paži stejné úsilí. Jakmile odpověď vašeho systému poznám nejen já, ale i vy, začneme se změnami podvědomých přesvědčení.

Dále přejdeme k samotným procesům (balancům) změny v podvědomí. Někdy se stane, že se vám během balancu
 vybaví nějaká situace (často) z dětství, ale může být i z dospělosti. Tato situace většinou bývá i příčinou vašeho omezení. V takovém případě je vhodné provést transformaci stresu na danou situaci.
 vynoří přesvědčení, které s vámi zarezonuje. Provedeme tedy i balanc na toto přesvědčení.

Před ukončením sezení vytvoříme akční plán na nová přesvědčení, který je nezbytnou součástí úspěchu. Podtrhuji záměrně. Mám zpětnou vazbu od kamarádky, která u mě byla dvakrát na sezení. Poprvé bez úspěchu. Když jsme hledaly důvod, proč jí PSYCH-K nepomohlo, došly jsme k tomu, že nedělala akční kroky… Po druhém sezení už akční kroky dělala, a hle úspěch se dostavil.

 

Napsat komentář